Velkommen til Sloth’et

Vores træningscenter i Pakhusgården åbnede i 2013. Centeret ligger tæt på Åløkkeskoven.

Centeret byder på fem Boot Camp-holdsale. Alle holdsale er et lille træningscenter i sig selv, og de kan frit benyttes, når der ikke er holdtræning. Vores styrketrænings- og konditionsområde er opdelt i flere zoner med stort udvalg af cardio- og styrketræningsudstyr.

Det er muligt at klæde om og tage bad efter træning. I bedes selv medbringe lås til omklædningsskabene, ellers kan disse købes i receptionen.

Centeret er udstyret med maskiner fra Matrix og Cybex. Vores center er generelt indrettet i mod en mere funktionel træning, frem for træning i mere fastlåste maskiner. Det stiller større krav til dig som bruger, men da alle medlemmer får udarbejdet træningsprogram og løbende har opfølgning med deres personlige træner, vil det blot muliggøre en effektiv og hverdagsrelateret træning.

Vi ønsker at tilbyde jer træning i et pænt og rent træningscenter, derfor kan I opleve receptionister støvsuge og gøre rent under træning. Dette for at vores center fremstår pænt hele dagen.

I vores hyggelige og rolige lounge tilbyder vi frugt og friskbrygget kaffe.

Vores receptionister løser mange opgaver i løbet af dagen, derfor vil de nødvendigvis ikke være at finde i receptionen. Ring blot på klokken, så vil de straks komme og hjælpe, hvis det er inden for receptionens åbningstider.

I alle vores træningscentre er der tilknyttet en centerchef, som står for den daglige drift. I er altid velkommen til at tage kontakt til velkommende, hvis I måtte have en forespørgsel eller andet. I finder kontaktoplysninger under ‘Kontakt’.

Parkering
I Pakhusgården har vi 14 parkeringspladser, som du kan holde på i tidsrummet kl. 05.00-17.00 alle hverdage ved registrering af din nummerplade på vores tablet i receptionen.

Er der ikke flere ledige pladser i tidsrummet kl. 05.00-17.00 i hverdagene, er der mulighed for at holde på parkeringspladsen på hjørnet af Stadionvej og Rugårdsvej eller på Ny Kongevej.

Der er fri parkering efter kl. 17.00 alle hverdage, og i weekenden er der ligeledes fri parkering.

Teamet i Pakhusgården

Vi er et bredt team af personlige trænere, fysioterapeuter, kostvejledere, massører og receptionister, som dagligt bidrager til, at ClausSloth er et rart og imødekommende sted at være. Vi arbejder som et stort team, og med et fælles mål om at hjælpe alle vores klienter frem til deres mål. I træningen med vores klienter betyder nærvær alt. At være tilstede og lyttende så træning bliver målrettet til den enkelte. At skabe gode træningsoplevelser så man går fra sin træning med fornyet glæde og overskud til hverdagen. Som kollegaer sparrer vi med hinanden og bidrager til at udvikle hinandens kompetencer. Vi glæder os til at byde jer velkommen i ét af vores centre.

Trænere

Alexander Sørensen

Personlig træner 

Anders Metzsch Jensen

Personlig træner

André Elias

Personlig træner 

Annika Kettelarij Bakdal

Personlig træner 

Calle Åmann Povlsen

Personlig træner 

Claus Sloth

Ejer

Frederik Kirk

Personlig træner

Frederikke Strandmark

Receptionist

Personlig Træner

 

Heidie Løvendahl

Yoga Instruktør

Ilona Pulkkinen

Personlig træner

Fysioterapeut

Massør

 

 

 

Jakob Neuwert Hansen

Personlig træner

Jesper Jensen

Personlig træner

Johannes Christensen

Personlig træner 

Katrine Jørgensen

Personlig Træner

Konrad Vito Appel

Personlig træner

Line Holthe

Driftschef 

Centerchef - Munkebjerg Park 

Personlig træner

Fysioterapeut

Kostvejleder

Mathias Ryberg

Personlig træner 

Mia Hansen

Personlig træner

Nicklas Lønborg Dittfeld

Personlig træner 

Oliver Bommelund

Personlig træner

René Aagaard Bach Andersen

Personlig træner 

Sysser Lillelund

Centerchef - Pakhusgården 

Personlig træner 

Kostvejleder

Thore Agertoft

Personlig Træner

Villiam Karlsen

Personlig træner 

Fysioterapeut

Massør

Receptionister

Anne-Sofie Egholm

Receptionist

Celina Persson

Receptionist 

Emilie Haun Larsen

Receptionist 

Frederikke Strandmark

Receptionist

Personlig Træner

 

Frederikke Vandborg

Receptionist

Julie Stanek

Kontormedarbejer

Line Yde Knudsen

Receptionist

Mie Levin Kristiansen

Receptionist

Nanna Clausen

Receptionist 

Pernille Andersen

Receptionist

Sysser Lillelund

Centerchef - Pakhusgården 

Personlig træner 

Kostvejleder

Vigga Nørgaard

Receptionist

Fysioterapeuter

Annika Kettelarij Bakdal

Personlig træner 

Ilona Pulkkinen

Personlig træner

Fysioterapeut

Massør

 

 

 

Line Holthe

Driftschef 

Centerchef - Munkebjerg Park 

Personlig træner

Fysioterapeut

Kostvejleder

Villiam Karlsen

Personlig træner 

Fysioterapeut

Massør

Massører

Ilona Pulkkinen

Personlig træner

Fysioterapeut

Massør

 

 

 

Villiam Karlsen

Personlig træner 

Fysioterapeut

Massør

Kontakt – Pakhusgården

Sysser Lillelund

Centerchef
pakhusgaarden@claussloth.dk

ClausSloth.dk
Dit center for personlig træning
Pakhusgården
Pakhusgården 36,
5000 Odense C
Tlf: 34 10 16 16

pakhusgaarden@claussloth.dk

ClausSloth.dk Fitness ApS
CVR: 35405100

Åbningstider – Pakhusgården

CenterReceptionTelefontid - 34101616
Mandag05.00-22.0007.00-10.00
16.00-21.00
07.00-14.00
16.00-20.00
Tirsdag05.00-22.0007.00-10.00
16.00-21.00
07.00-14.00
16.00-20.00
Onsdag05.00-22.0007.00-10.00
16.00-21.00
07.00-14.00
16.00-20.00
Torsdag05.00-22.0007.00-10.00
16.00-21.00
07.00-14.00
16.00-20.00
Fredag05.00-22.0007.00-10.0007.00-14.00
Lørdag05.00-22.0008.00-12.0008.00-12.00
Søndag05.00-22.00LukketLukket

Holdplan i Pakhusgården

Mandag

Tider Træner Holdtype Rum Book Prøvetime
06:00-06:50
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Power - 10 deltager
06:00-06:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
06:00-06:50
Oliver Bommelund
Cirkeltræning
06:00-06:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
09:00-09:25
Villiam Karlsen
BC-Train - Power - 25 min
09:00-09:25
Train Power 2 Book Prøvetime
09:00-09:50
Nicklas Lønborg Dittfeld
Claus Sloth
BC-Train - Mix
09:00-09:50
Train Power 1 Book Prøvetime
09:30-09:55
Villiam Karlsen
BC-Train - Power - 25 min
09:30-09:55
Train Power 2 Book Prøvetime
10:00-10:50
Anders Metzsch Jensen
Cirkeltræning
10:00-10:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
10:00-10:50
Nicklas Lønborg Dittfeld
Claus Sloth
BC-Train - Core
10:00-10:50
Train Core 2 Book Prøvetime
14:00-14:50
Heidie Løvendahl
Yoga
14:00-14:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
15:30-15:55
Villiam Karlsen
BC-Train - Bodyscan - 25 min
15:30-15:55
Vejningslokale/samtale Book Prøvetime
16:00-16:50
Villiam Karlsen
Cirkeltræning
16:00-16:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
16:00-16:25
Niels Bager
BC-Train - Puls - 25 min
16:00-16:25
Train Puls 1 Book Prøvetime
16:30-16:55
Niels Bager
BC-Train - Puls - 25 min
16:30-16:55
Train Puls 1 Book Prøvetime
17:00-17:50
Niels Bager
BC-Train - Puls - 12 deltager
17:00-17:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
17:00-17:25
Alexander Sørensen
BC-Train - Core - 25 min
17:00-17:25
Train Core 2 Book Prøvetime
17:00-17:50
Konrad Vito Appel
BC-Train - Power
17:00-17:50
Train Power 1 Book Prøvetime
17:30-17:55
Alexander Sørensen
BC-Train - Core - 25 min
17:30-17:55
Train Core 2 Book Prøvetime
18:00-18:50
Villiam Karlsen
BC-Train - Power
18:00-18:50
Train Power 1 Book Prøvetime
18:00-18:50
Villiam Karlsen
Cirkeltræning
18:00-18:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
18:00-18:50
Villiam Karlsen
BC-Train - Puls
18:00-18:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
20:00-20:50
Alexander Sørensen
BC-Train - Puls
20:00-20:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
20:00-20:50
Alexander Sørensen
BC-Train - Power
20:00-20:50
Train Power 1 Book Prøvetime

Tirsdag

Tider Træner Holdtype Rum Book Prøvetime
06:00-06:50
André Elias
BC-Train - Puls
06:00-06:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
06:00-06:25
Mia Hansen
BC-Train - Power - 25 min
06:00-06:25
Train Power 2 Book Prøvetime
06:30-06:55
Mia Hansen
BC-Train - Power - 25 min
06:30-06:55
Train Power 2 Book Prøvetime
09:00-09:50
Claus Sloth
Frederik Kirk
BC-Train - Power
09:00-09:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
10:00-10:50
Anders Metzsch Jensen
BC-Train - Power
10:00-10:50
Train Power 2 Book Prøvetime
10:00-10:50
Villiam Karlsen
Senior holdtræning 60+
10:00-10:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
10:00-10:50
Claus Sloth
Frederik Kirk
BC-Train - Core
10:00-10:50
Train Core 2 Book Prøvetime
15:00-15:50
Annika Kettelarij Bakdal
BC-Train - Puls
15:00-15:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
15:00-15:50
Annika Kettelarij Bakdal
BC-Train - Core
15:00-15:50
Train Core 2 Book Prøvetime
17:00-17:50
Mathias Ryberg
BC-Train - Power
17:00-17:50
Train Power 1 Book Prøvetime
17:00-17:50
Mia Hansen
BC-Train - Core
17:00-17:50
Train Core 2 Book Prøvetime
17:00-17:50
Calle Åmann Povlsen
Cirkeltræning
17:00-17:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
17:00-17:50
André Elias
BC-Train - Puls
17:00-17:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
18:00-18:25
André Elias
BC-Train - Power - 25 min
18:00-18:25
Train Power 1 Book Prøvetime
18:00-18:50
Calle Åmann Povlsen
Cirkeltræning
18:00-18:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
18:30-18:55
André Elias
BC-Train - Power - 25 min
18:30-18:55
Train Power 1 Book Prøvetime
19:00-19:50
Thore Agertoft
BC-Train - Mix
19:00-19:50
Train Power 2 Book Prøvetime
19:00-19:50
Thore Agertoft
BC-Train - Puls
19:00-19:50
Train Puls 1 Book Prøvetime

Onsdag

Tider Træner Holdtype Rum Book Prøvetime
06:00-06:50
Thore Agertoft
BC-Train - Core
06:00-06:50
Train Core 2 Book Prøvetime
06:00-06:50
Alexander Sørensen
Cirkeltræning
06:00-06:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
08:30-09:20
Claus Sloth
Frederik Kirk
BC-Train - Puls
08:30-09:20
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
09:00-09:50
Villiam Karlsen
Cirkeltræning
09:00-09:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
09:00-09:25
Calle Åmann Povlsen
BC-Train - Core - 25 min
09:00-09:25
Train Core 2 Book Prøvetime
09:30-09:55
Calle Åmann Povlsen
BC-Train - Core - 25 min
09:30-09:55
Train Core 2 Book Prøvetime
09:30-10:20
Claus Sloth
Frederik Kirk
BC-Train - Power
09:30-10:20
Train Power 1 Book Prøvetime
10:00-10:50
Anders Metzsch Jensen
BC-Train - Puls
10:00-10:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
15:00-15:25
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Power - 25 min
15:00-15:25
Train Power 1 Book Prøvetime
15:00-15:50
Heidie Løvendahl
Yoga
15:00-15:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
15:30-15:55
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Power - 25 min
15:30-15:55
Train Power 1 Book Prøvetime
17:00-17:50
Jesper Jensen
BC-Train - Power
17:00-17:50
Train Power 1 Book Prøvetime
17:00-17:50
Konrad Vito Appel
Cirkeltræning
17:00-17:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
17:00-17:25
Alexander Sørensen
BC-Train - Core - 25 min
17:00-17:25
Train Core 2 Book Prøvetime
17:00-17:50
Mia Hansen
BC-Train - Puls
17:00-17:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
17:30-17:55
Alexander Sørensen
BC-Train - Core - 25 min
17:30-17:55
Train Core 2 Book Prøvetime
18:00-18:50
Mia Hansen
Cirkeltræning
18:00-18:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
18:00-18:50
Thore Agertoft
BC-Train - Puls
18:00-18:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
18:00-18:50
Alexander Sørensen
BC-Train - Core
18:00-18:50
Train Core 2 Book Prøvetime
20:00-20:25
Konrad Vito Appel
BC-Train - Power - 25 min
20:00-20:25
Train Power 3 Book Prøvetime
20:30-20:55
Konrad Vito Appel
BC-Train - Power - 25 min
20:30-20:55
Train Power 3 Book Prøvetime

Torsdag

Tider Træner Holdtype Rum Book Prøvetime
06:00-06:50
Konrad Vito Appel
BC-Train - Power
06:00-06:50
Train Power 2 Book Prøvetime
09:00-09:50
Anders Metzsch Jensen
BC-Train - Mix
09:00-09:50
Train Power 1 Book Prøvetime
10:00-10:50
Anders Metzsch Jensen
BC-Train - Puls - 12 deltager
10:00-10:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
10:00-10:50
Villiam Karlsen
Senior holdtræning 60+
10:00-10:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
10:00-10:50
Claus Sloth
Frederik Kirk
BC-Train - Core
10:00-10:50
Train Core 2 Book Prøvetime
15:00-15:50
Calle Åmann Povlsen
BC-Train - Mix
15:00-15:50
Train Power 1 Book Prøvetime
15:00-15:50
Annika Kettelarij Bakdal
BC-Train - Puls
15:00-15:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
16:00-16:50
Sysser Lillelund
Jakob Neuwert Hansen
BC-Train - Power
16:00-16:50
Train Power 3 Book Prøvetime
17:00-17:50
Sysser Lillelund
Jakob Neuwert Hansen
BC-Train - Puls
17:00-17:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
17:00-17:50
Thore Agertoft
Cirkeltræning
17:00-17:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
17:00-17:50
Mathias Ryberg
BC-Train - Core
17:00-17:50
Train Core 2 Book Prøvetime
17:00-17:50
Thore Agertoft
BC-Train - Power
17:00-17:50
Train Power 1 Book Prøvetime
18:00-18:50
Mathias Ryberg
Cirkeltræning
18:00-18:50
Train Puls 2, Train Puls 1 Book Prøvetime
19:00-19:50
Calle Åmann Povlsen
BC-Train - Power
19:00-19:50
Train Power 1 Book Prøvetime
20:00-20:25
Thore Agertoft
BC-Train - Power - 25 min
20:00-20:25
Train Power 2 Book Prøvetime
20:30-20:55
Thore Agertoft
BC-Train - Power - 25 min
20:30-20:55
Train Power 2 Book Prøvetime

Fredag

Tider Træner Holdtype Rum Book Prøvetime
06:00-06:50
Calle Åmann Povlsen
BC-Train - Puls - 12 deltager
06:00-06:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
06:00-06:50
Jesper Jensen
Cirkeltræning
06:00-06:50
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
09:00-09:50
Nicklas Lønborg Dittfeld
Sysser Lillelund
BC-Train - Puls
09:00-09:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
10:00-10:50
Calle Åmann Povlsen
Cirkeltræning
10:00-10:50
Train Puls 2, Train Puls 1 Book Prøvetime
10:00-10:50
Nicklas Lønborg Dittfeld
Claus Sloth
BC-Train - Power
10:00-10:50
Train Power 3 Book Prøvetime
13:00-13:50
Heidie Løvendahl
Yoga
13:00-13:50
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
15:00-15:25
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Puls - 25 min
15:00-15:25
Train Puls 1 Book Prøvetime
15:00-15:50
Konrad Vito Appel
BC-Train - Power
15:00-15:50
Train Power 2 Book Prøvetime
15:30-15:55
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Puls - 25 min
15:30-15:55
Train Puls 1 Book Prøvetime
16:00-16:55
Ilona Pulkkinen
Cirkeltræning
16:00-16:55
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
16:00-16:50
Konrad Vito Appel
BC-Train - Core
16:00-16:50
Train Core 2 Book Prøvetime
17:00-17:50
Konrad Vito Appel
BC-Train - Puls
17:00-17:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
17:00-17:50
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Mix
17:00-17:50
Train Power 1 Book Prøvetime

Lørdag

Tider Træner Holdtype Rum Book Prøvetime
08:00-08:50
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Power
08:00-08:50
Train Power 1 Book Prøvetime
08:00-08:25
Alexander Sørensen
BC-Train - Puls - 25 min
08:00-08:25
Train Puls 1 Book Prøvetime
08:00-08:50
Johannes Christensen
BC-Train - Core
08:00-08:50
Train Core 2 Book Prøvetime
08:30-08:55
Alexander Sørensen
BC-Train - Puls - 25 min
08:30-08:55
Train Puls 1 Book Prøvetime
09:00-09:50
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Core
09:00-09:50
Train Core 2 Book Prøvetime
09:00-09:50
Alexander Sørensen
BC-Train - Power
09:00-09:50
Train Power 1 Book Prøvetime
09:00-09:55
Johannes Christensen
Cirkeltræning
09:00-09:55
Train Puls 1, Train Puls 2 Book Prøvetime
10:00-10:50
Alexander Sørensen
BC-Train - Puls
10:00-10:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
10:00-10:25
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Power - 25 min
10:00-10:25
Train Power 1 Book Prøvetime
10:00-10:50
Johannes Christensen
BC-Train - Power
10:00-10:50
Train Power 2 Book Prøvetime
10:30-10:55
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Power - 25 min
10:30-10:55
Train Power 1 Book Prøvetime

Søndag

Tider Træner Holdtype Rum Book Prøvetime
08:00-08:50
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Puls
08:00-08:50
Train Puls 1 Book Prøvetime
08:00-08:50
Alexander Sørensen
BC-Train - Power - 10 deltager
08:00-08:50
Train Power 2 Book Prøvetime
09:00-09:50
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Power
09:00-09:50
Train Power 1 Book Prøvetime
09:00-09:25
Alexander Sørensen
BC-Train - Puls - 25 min
09:00-09:25
Train Puls 1 Book Prøvetime
09:30-09:55
Alexander Sørensen
BC-Train - Puls - 25 min
09:30-09:55
Train Puls 1 Book Prøvetime
10:00-10:50
Ilona Pulkkinen
BC-Train - Core
10:00-10:50
Train Core 2 Book Prøvetime
10:00-10:55
Alexander Sørensen
Cirkeltræning
10:00-10:55
Train Power 2, Train Power 3 Book Prøvetime
17:30-17:55 BC-Train - Bodyscan - 25 min
17:30-17:55
Book Prøvetime